Udhëtimet për beqarët janë ato udhëtime për njerëzit që nuk kanë partner ose shok udhëtimi. Këta njerëz janë përfshirë në grupin e quajtur Singles dhe ata mund të jenë të ndarë, të divorcuar, me ose pa fëmijë, të rinj ose më të vjetër se 40 ose edhe 50, homoseksualë, etj. Udhëtimi në beqar është një mundësi për të takuar njerëz si ju, për të bërë miq të rinj dhe për të shijuar një përvojë të re.

Më poshtë keni një indeks me të gjitha pikat me të cilat do të merremi në këtë artikull.

Indeksi i artikullit

Ture Singles: Sites më të mira Single Sites

Londër

Londër Shtë kryeqyteti i Mbretërisë së Bashkuar dhe qyteti më i madh në Evropë, si dhe një nga më të rëndësishmit në botë. Prandaj, nuk është për t'u habitur që ka mundësi të shumta për njerëzit beqarë.La nata e Londres ofron një grusht të mirë bare ose pubs, një opsion shumë i rekomanduar për ata që pëlqejnë muzikën dhe një pije. Përveç kësaj, sot ka shumë kompanitë ajrore me kosto të ulët me të cilën mund të udhëtoni Londër në sezon të ulët për një çmim shumë të volitshëm.

Përveç kësaj, kryeqyteti britanik ka disa hotele për beqarë, të tillë si Parku i madh i Londrës Hyde Park, Hotel Strand Palace, Hotel Qytet, Etj

Gjatë ditës, gjithmonë mund të bëni një turne udhërrëfyes në atraksionet kryesore turistike të qytetit: Cirku Piccadilly, Sheshi Trafalgar, London Eye ... Muzetë, shumica dërrmuese falas, janë gjithashtu një mundësi e mirë për të takuar një grup si -mendojnë njerëzit.

Londra është gjithashtu një destinacion shumë i rekomanduar për të shijuar turizmi homoseksual. Jeta e natës në rrethin Soho, e vendosur në qendër të qytetit, ofron një gamë të gjerë mundësish për të njohur skenën homoseksuale në Londër.

Sheshi Soho është një park shekullor që konsiderohet si një opsion shumë i rekomanduar, pasi grupe miqsh, çifte, burra dhe gra të të gjitha moshave mblidhen atje për të shijuar aktivitete të tilla si pirja e një pije apo thjesht ecja.

Lundrim në Amerikën e Jugut

Megjithëse ka sa më shumë itinerare udhëtimesh sa më shumë destinacione të mundshme në Amerikën e Jugut, një itinerar i vetëm tetë ditë mund të bëhet një përvojë e paharrueshme për beqarët.

Një nga këto rrugë është ajo që niset nga Buenos Aires (Argjentinë) me një ndalesë në Punta del Este (Uruguaj) dhe në Brazil, me një vizitë në atraksionet turistike më të njohura në Rio de Janeiro: Mali Sugarloaf dhe lagjja Copacabana.

Këto lloje të lundrimeve, shumica dërrmuese e konsideruar luks, përfshijnë aktivitete ditore në gruptë tilla si Barbecues, filma, ose turne udhëzuar. Rrugë të tjera janë ato që kufizohen me bregun perëndimor nga Punta Arenas (Kili), përmes Lima, Quito dhe pikave të tjera kryesore në Peru, në Ekuador ose Kolumbi. Mundësitë janë të pafundme.

Karaibe

Karaibet është një nga destinacionet kryesore kur mendoni turizmi parajsor dhe, veçanërisht, në udhëtime për njerëzit beqarë.

Sipas të dhënave të siguruara nga Organizata e Turizmit në Karaibe, pothuajse 12 milion turistë nga kudo në botë udhëtojnë në këtë rajon për të shijuar peisazhet e ëndërruara të ofruara nga plazhet e Detit Karaibe. Po kështu, ekziston mundësia e lundrimit nëpër Detin e Karaibeve, një tjetër mundësi shumë e kërkuar mes njerëzve beqarë pa fëmijë.

Faqet më të zgjedhura nga turistët nga e gjithë bota janë ato të përmendura më poshtë: ishulli i Porto Rikos, Punta Cana, Arkipelagu i Bocas del Toro në Panama, përveç pjesës tjetër të liqenet e Amerikës Qendrore; Barbados, Aruba, Xhamajka, Shën Martin, Riviera Maya në Meksikë, Isla de Coche në Venezuelë, Trinidad dhe Tobago, dhe një etj.

Një tjetër mundësi që El Caribe ofron është të praktikohet zhytja në grup, një aktivitet ekzotik për të shijuar faunën detare që ofron ky rajon.

Ujërat e qetë dhe kristalë të Ishujve Kajman, qoshet e mbushura me korale të plazheve të Belizës ose prania e cenotëve në Riviera Maya janë disa nga zonat më të njohura për të praktikuar këtë aktivitet.

Kolorado

Colorado është një shtet i vendosur në Shtetet e Bashkuara perëndimore që karakterizohet nga të paturit e majave më të larta të vargmalit të njohur si malet shkëmbore (Malet Shkëmbore në anglisht), duke e bërë këtë rajon të SHBA destinacionin perfekt për adhuruesit e skive.

Ky sport ka miliona tifozë në të gjithë botën sepse ofron disa opsione të kohës së lirë në të njëjtën kohë, pasi që përveç sportit, keni mundësinë të takoni një grup njerëzish dhe të shijoni jetën e natës që ekziston në vendpushimet e ndryshme të mundësuara në zonat e skive.

Ndoshta destinacioni më i popullarizuar në këtë shtet të Amerikës së Veriut është qyteti i Plep i egër, e vendosur në Pitkin County, e cila është shtëpia e vendpushimit të skive Aspen barishteDhe Ski Resort me dhallë.

Do të mbahet në 2019 Lojërat ESPN Dimërore X, një kampionat sportesh dimërore që zhvillohet çdo vit në vendpushime të ndryshme skish në të gjithë Shtetet e Bashkuara. Zona të tjera të njohura të Kolorados për ski përfshijnë Breckenridge, Silverton, Keystone, Beaver Creek ose Durango, ndër shumë të tjerë.

Toskana

Toskana është një rajon i Italisë kryeqyteti rajonal i të cilit është Firence dhe, në të, është përqendruar një trashëgimi e madhe artistike, kulturore, ekonomike dhe historike, gjë që e bën atë një nga zonat më të frekuentuara nga mijëra turistë nga e gjithë bota.

Për më tepër, Toskana ka një larmi të madhe të qyteteve të vogla që dallohen për nga qytetet e tyre bukuria arkitektonike, të tilla si San Gimignano (konsiderohet nga shumë njerëz të jetë toskan Manhattan), Volterra, Montepulciano, Monterrigioni ose Montalcino, ndër të tjera.

Në tërësi, Toscana gjithashtu ofron shumë mundësi gastronomike në të cilat kombinohet kuzhina mesdhetare ushqim tipik italian. Për këtë arsye, në këtë rajon të Italisë ka një ofertë të gjerë të kurse gatimi, të tilla si ato të ofruara në hotel Villa San Michele.

Falë këtyre kurseve, ku takohen njerëz të moshave dhe kombësive të ndryshme, Toskana mund të bëhet destinacioni i preferuar për ata që pëlqejnë gatimin dhe, gjithashtu, udhëtojnë vetëm.

Las Vegas

Las Vegas është qyteti më i madh në shtetin e Nevada, në SHBA. Itshtë i popullarizuar në të gjithë botën për zonat e tij të gjera tregtare, numrin e madh të kazinove dhe qendrave rekreative që zotëron dhe vendet e ndryshme të pushimeve.

Prandaj, nuk është për t'u habitur që Las Vegas njihet me emra të tjerë si p.sh. mëkati Qyteti (në Anglisht, Sin City), kapitali i shanseve të dyta, qyteti që nuk fle kurrë, kryeqyteti argëtues i botës dhe madje edhe kryeqyteti botëror i martesës.

Përveç popullaritetit të lojës, Las Vegas është i famshëm për të baste ligjore dhe disponueshmërinë e pijeve alkoolike në çdo kohë të ditës. Qendra e qytetit është vendi ku ndodhen kazinotë e të gjitha llojeve, të cilat janë të lidhura me njëra-tjetrën ose me kalime nëntokësore, ose me monorale.

Po kështu, ka qindra Hotele luksoze frymëzuar nga ndërtesat ose monumentet më të famshme ose historike në botë, të tilla si:

 • Pallati i Cezarit, me pamjen e një tempulli romak
 • Hotel & Kazino Excalibur, dukej si një kështjellë mesjetare
 • stratosferë, e cila simulon një kullë të kontrollit ajror dhe përfshin një anije dhe dy mbrapa në krye
 • Treasure Island, i rrethuar nga uji dhe shfaqje ofron çdo gjysmë ore me personazhe të tilla si piratët dhe sirenat
 • Paris Las Vegas, ku mund të gjesh Kullën Eifel dhe Harkun e Triumfit në miniaturë

Për të gjitha këto karakteristika, Las Vegas është destinacioni për të gjitha llojet e turistëve, nga turizmi homoseksual y partitë bachelor, madje edhe festimet e dasmave, një ngjarje shumë tipike në të cilën ofrohen të gjitha llojet e mundësive për të festuar një martesë plotësisht të personalizuar, të shpejtë, të lirë dhe të çmendur.

Ibiza

Ibiza ose Ibiza Isshtë një ishull që i përket Ishujve Balearik (Spanjë), në Detin Mesdhe. I rrethuar nga Mallorca, Menorca dhe Formentera, ky ishull është i famshëm në të gjithë botën për mundësitë e jeta e nates që mund të gjendet në të, si dhe bukuria e limaneve të saj, plazhet dhe cilësia e ujërave të saj. Të gjithë këta elementë e bëjnë atë një destinacion të zgjedhur shpesh për partitë e drerave dhe pulave.

Ibiza ka klubet dhe diskotekat më të famshme në botë, përfshirë këtu Hapësirë, Pacha, Amnezi, Privilegji Ibiza, Cafe del Mar Dhe një etj.

Këto dhe të tjerët klube nate me reputacion ndërkombëtar Ato janë shpërndarë midis qytetit të Ibiza dhe San Antonio Abad, një komunë e vendosur në perëndim të ishullit. Gjithashtu, zona e portit tërheq turistë kombëtarë dhe ndërkombëtarë në kërkim të partive dhe jetës së natës.

Gjatë muajve të verës, është e zakonshme që DJ-të dhe prodhuesit më të mirë të muzikës nga e gjithë bota të vijnë në klubet e tyre për një ose disa net për të prezantuar këngë të reja.

Miami

Miami është një qytet i vendosur në juglindje të Florida, në Shtetet e Bashkuara, i cili aktualisht është qyteti i nëntë më i madh në vend. Turizmi është një nga burimet kryesore të tij të të ardhurave, sepse ai ka një ofertë të gjerë turistike midis plazheve, hoteleve, festivaleve, diskotekave, ndërtesave historike dhe zonave tregtare, ndër të tjera.

Miami ka disa bare dhe klube që janë konsideruar si bare teke, kryesisht sepse është në to ku gjenden më shumë mundësi për të takuar njerëz dhe për t'u argëtuar. Ndër ato kryesore, ne nxjerrim në pah:

 • Mansion, me katër dysheme vallëzimi dhe disa zona VIP
 • Opium, frymëzuar nga kabaret e mëdha të Paris dhe me zbukurim që të kujton Azinë
 • Mynt, një klub luksoz ku morën pjesë aktorë dhe aktore të famshëm, modele, milionerë dhe të famshëm
 • Nikki Beach, krijuar nën konceptin e klubit të plazhit dhe konsiderohet nga shumë njerëz vendi me seksi ne planet

Ky qytet është gjithashtu një parajsë për publikun homoseksual, veçanërisht pranë Miami Beach dhe Fort Lauderdale, zona ku ka një nga komunitetet homoseksuale më i madhi në Amerikë. Ju mund të gjeni të gjitha llojet e shërbimeve speciale, bare, diskoteka dhe plazhe ekskluzive për publikun LGBT.

Kankun

Kankun është një qytet që i përket Meksikës dhe me një zhvillim botëror të turizmit të çertifikuar nga Organizata Botërore e Turizmit (UNWTO). E vendosur në bregun verilindor të Quintana Roo, Kankun aktualisht është, së bashku me Acapulco de Juárez, qyteti meksikan me normën më të lartë të turistëve. Aq sa është vlerësuar si Më i miri nga më të mirët, çmimi i dhënë nga UNWTO përmes fondacionit UNWTO-Themis.

Cosshtë pothuajse 200 komplekse hoteliere dhe më shumë se 300 restorante, turistët që zgjedhin Kankun mund të zgjedhin një nga paketat gjithëpërfshirëse që zakonisht ofrohen për të shijuar të gjitha atraksionet turistike që ofron Kankun: nga sportet ujore të tilla si zhytja ose snorkeling për të hyrë në restorantet kryesore, bare dhe klubet e natës.

Kankun ka zonën e famshme të quajtur Qendra e partisë, e vendosur në zemër të zonës së hotelit. Disa nga klubet dhe diskotekat që nuk mund të mungojnë në listën tuaj nëse jeni duke menduar për një udhëtim beqar në Kankun janë si më poshtë: Coco Bongo, Dady'O, I ëmbël, Kankun Roo, Qyteti, Etj

Bangkok

Bangkok është një nga udhëtimet më ideale për njerëzit beqarë, beqarë ose, thjesht, të pavarur dhe që dëshirojnë të takojnë njerëz që janë në të njëjtën situatë.

Gjëja e mirë për të bërë një udhëtim në Tajlandë dhe, posaçërisht, në kryeqytetin e tij dhe qytetin më të populluar, Bangkok, është se ju mund të shijoni turizmi natyror dhe kulturor, falë pjesës më të madhe të peizazheve të jashtëzakonshme që ofron: nga tempujt e Bangkokut në tregjet e tij lundruese, ura mbi lumin Kwai dhe faltore, ndër të tjera.

Në mënyrë të ngjashme, Bangkok është një tjetër nga destinacionet e preferuara të atyre që do të festojnë partinë e tyre beqare, kryesisht për shkak të mundësive të jetës së natës që ofron ky qytet.

La nata e bangkokut Isshtë me reputacion të jetë një nga më të shfrenuarit në botë dhe është se në këtë qytet janë disa nga klubet dhe diskotekat më të mira në Azinë Juglindore. Ka bare dhe bare që janë të hapura 24 orë në ditë, gjë që i jep kategorinë e qytet që nuk fle kurrë.Baret më të frekuentuara nga turistë nga e gjithë bota dhe vendasit për ata që pëlqejnë ritmin e jetës së natës në Bangkok janë në zonën e Khao san rrugë, ndër të cilat spikasin E Gulliver-it, Dublineri y Londinezi, ose spaso, një klub luksoz ku zakonisht luajnë bendet më të mira në Bangkok.

Një zonë tjetër shumë e njohur njihet si Avenue e Klubit Mbretëror ose RCA, e cila nuk është asgjë më shumë se një rrugë e mbushur me diskoteka dhe që frekuentohet zakonisht nga të rinjtë.

Shën Bartolemije

Udhëtimi i vetëm ose i vetëm në Shën Barthelemy, një ishull që i përket Francës dhe ndodhet në Detin Karaibe, është sinonim i relaksimit dhe eksplorimit. Prandaj, nëse doni të shkoni në klasa të yoga, të menduarit o Tai Chi Dhe, në kohën tuaj të lirë, të shkoni në ekskursione ose të bëni diell në plazhet parajsore që ka ky ishull, zgjedhja e San Bartolomé si destinacioni juaj i ardhshëm është një propozim ideal.

Ka hotele të ndryshme, të tilla si Hotel Isle-de-France, të cilat ofrojnë paketa pushimesh gjithëpërfshirëse që përfshijnë klasa ditore të yogës, meditimit, tai chi, masazhit, frymëmarrjes ose terapisë fizike.

Përveç kësaj, këto paketa kanë Aktivitetet në grup të ndryshme për të shijuar hijeshitë e këtij ishulli. Këto lloj aktivitetesh janë një mundësi e shkëlqyeshme për të bërë miq dhe për të bashkëvepruar me njerëz që janë në të njëjtën situatë me ju.

Indi

Nga Taj Mahal-i i njohur në tempullin Lotus, India ka një ofertë të madhe turistike. Nëse ajo që ju pëlqen është turizmi ekzotik, e di zakonet hindu dhe të bëni turne udhëzuese, përveç shijimit të gastronomisë së vendit, në atë rast India do të jetë një mundësi e mirë, veçanërisht për ata që udhëtojnë vetëm.

Ka turne për njerëzit beqarë përmes New Delhi, Yaipur dhe Agra ku mund të shijoni zakonet rurale më të rrënjosura rurale të banorëve të saj nga deveja.

Një tjetër mundësi në të cilën argëtimi është i garantuar është të marrësh pjesë në të famshmin Holi Festival (Joli në sanskritisht), një festival hindu festuar më 23 mars në Indi, si dhe Guajana dhe Nepali. Ky festival është i njohur edhe si festivali i ngjyrave apo edhe festivali i dashurisë. Popullariteti i këtij festivali ka kapërcyer kufijtë dhe aktualisht festohet gjithashtu në disa vende në Evropë dhe Amerikën e Veriut. Festivali konsiston në mbulimin e të gjithë të pranishmëve me pluhura me ngjyra.

Katalonjës

Katalonia, kryeqyteti i së cilës është Barcelona, i përket të ashtuquajturave Kosta Brava, një nga zonat bregdetare të Spanjës me normën më të lartë turistike në vend.

E mira për të shkuar me pushime në Katalonjë si një person i vetëm është se atje mund të gjeni disa lloje të turizmit:

 • Turizmi i diellit dhe plazhit, me plazhet e tij të panumërta dhe plazhet nudiste
 • Turizmi argëtues, falë gamës së gjerë të klubeve të natës dhe pubeve që mund të gjenden në qendër të Barcelona

Përveç kësaj, udhëtimi në Barcelonë mund të jetë shumë i lirë me sasinë e fluturime çarter që ekzistojnë sot.

Për të udhëtuar në Barcelonë, mund të planifikoni gjithçka, nga udhëtime të vetme të organizuara gjatë fundjavës deri në pushime të lundrimit dhe, natyrisht, udhëtime të gjata prej disa javësh dhe madje më shumë se një muaj.

Opsionet që ofron Barcelona janë të pafundme. Po kështu, qyteti ka një zonë të gjerë tregtare që shtrihet nga La Rambla në Paseo de Gracia (Passeig de Gracia në katalanisht).

Ndër më të mirët Plazhet e Katalonjës ka Castelldefels Beach (Barcelona), San Sebastià Beach (Sitges), Morer Beach (Sant Pol de Mar), Sa Futadera Cove (Tossa de Mar, Girona) dhe Home Mort cove Gjithashtu në Sitges, një qytet që është gjithashtu shumë i popullarizuar destinacion për turizmin gej.

Spikasin edhe plazhet e shumta nudiste katalanase, të tilla si Cala Nans (Cadaqués, Cap de Creus), Cala Murtra (Trëndafila), Cala Bona dhe Cala Estreta, midis Palamós dhe Calonge.

Bilbao

Bilbao është një komunë e vendosur në veri të Spanjës dhe përbën kryeqytetin e Biscay, në vendin Bask. Me pak fjalë, Bilbao është një destinacion ideal për ata që duan të shijojnë turizmin urban dhe kulturor. Një nga pikat më të vizituara në Bilbao është e famshmja Muzeu Guggenheim, muze i artit bashkëkohor, arkitektura e jashtme inovative e të cilit vlen të shihet.

Bilbao është destinacioni i preferuar, në shkallë vendi, për vendasit dhe katalanasit; ndërkombëtarisht, shumica e vizitorëve vijnë nga Franca, Mbretëria e Bashkuar, Gjermania dhe Italia.

Përveç turizmit urban, në Bilbao mund të shijoni jetën e tij të natës, në të cilën spikat karakteri i gëzuar dhe largues i njerëzve të Bilbaos. Nata e Bilbaos karakterizohet nga shko per pintxos dhe popullore tenxhere, kjo do të thotë, secili prej anëtarëve të një grupi vendos një tenxhere për pije.

Zonat më të frekuentuara gjatë natës së Bilbaos janë Ledesma, Casco Viejo dhe Ensanche. Ka edhe të shumta lokal miqësor ndaj homoseksualëve.

Puerto Rico

San Juan Isshtë kryeqyteti i Porto Rikos, një territor i pa përfshirë në SH.B.A. Klima e mrekullueshme e ishullit që i shtohet mjedisit natyror, e bën San Juan-in të bëhet qendra turistike e ishullit dhe Karaibeve në përgjithësi.

Sot, kjo popullaritet midis destinacioneve turistike në të gjithë botën ka bërë që San Juan të ketë një gamë të gjerë hotelesh, ndërtesash historike, restorante, muze, plazhe dhe zona tregtare.

Kështu, gjatë ditës, një mundësi shumë e besueshme për njerëzit beqarë është të jesh pjesë e të shumtëve Vizita me guidë që kryhen në San Juan të Vjetër përmes vendeve me interes turistik si:

 • Parku i pëllumbave
 • Kalaja San Felipe del Morro
 • Kalaja (Pallati i Santa Catalina)
 • Kapitol
 • Muzeu i Artit Historik i San Juan

Jashtë San Huanit të Vjetër, rekomandohet gjithashtu të vizitoni zona të tilla si El Cañuelo, Laguna e Condado ose Kopshti Botanik San Juan, ndër të tjera.

Natën, ashtu si qytetet e mëdha NY, San Juan ofron shumë mundësi, të gjitha ato deri në orët e para të mëngjesit. Një natë ideale në Porto Riko është ajo në të cilën ju keni një darkë të madhe në një restorant, një darkë që zakonisht përfundon mjaft vonë.

Pas saj, ai zakonisht shkon në një klub ose disko për të pirë një pije dhe për të kërcyer salsa, muzikë latine ose stile të tjera muzikore për orë të tëra. Të gjitha këto mundësi mund të gjenden lehtësisht në San Juan të Vjetër.

Këtu janë disa nga Vendpushimet më të mira në Porto Riko për Beqarët: Oborri nga Marriott Isla Verde Beach Resort (Ishulli i Gjelbër), Resorti La Concha: Një hotel i Rilindjes (San Juan) dhe Gran Melia Golf Resort Porto Riko (Rio Grande).

Rio de Janeiro

Rio de Janeiro, i njohur thjesht si Rio, është kryeqyteti i shtetit me të njëjtin emër dhe i vendosur në juglindje të Brazilit. Rio aktualisht është qyteti më i populluar në Brazil dhe ai me normën më të lartë turistike, përveç që është qyteti i parë olimpik në Amerikën e Jugut.

Vizitoni të tyre ikona kulturore si Bukë Sheqeri, Krishti Shëlbues (konsiderohet si një nga Shtatë mrekullitë e botës moderne), plazhet e Copacabana dhe Ipanema, Parku Kombëtar Tijuca ose stadiumi Maracanã janë disa nga opsionet që keni nëse vendosni të udhëtoni vetëm në këtë qytet të papërshkueshëm nga zjarri.

Një tjetër nga opsionet më të njohura për dashamirët e turizmit argëtues është të ndjekin të famshmet Karnavali i Rios që zhvillohet çdo vit ndërmjet të Premtes dhe të Mërkurës para fillimit të Kreshmës.

Ndoshta atraksioni më i madh turistik i kësaj feste është Sambadrome Samba Parade, ku mund të shijoni veshjen samba, një nga kostume tipike të Brazilit.

Këto parada dhe, në përgjithësi, Karnavali në tërësi, karakterizohen nga fakti se ata që parakalojnë në to kërcejnë samba, vallëzimi par ekselencë i Brazilit. Shtë një ngjarje ideale për të takuar njerëz dhe, pa dyshim, të argëtoheni.

Bogotá

Bogotá, kryeqyteti i Kolumbisë, është një qytet që ofron mundësi të shumta për një turist të vetëm, pasi mund të shijohet si ditën ashtu edhe natën.

Gjatë ditës, ekskursione të ndryshme në grupe mund të bëhen përmes tyre Parqet kombëtare (p.sh. Parku Kombëtar Enrique Olaya), liqenet, qytete koloniale y minierat e kripës, midis mundësive të tjera.

Përveç kësaj, një avantazh tjetër i udhëtimit për të takuar njerëz në Bogotá është se në këtë qytet mbahen shumë ahengje për beqarë dhe mbrëmje. takim me shpejtësi apo takim i shpejtë, i cili përbëhet nga takime burrash dhe gra beqarë me të cilët synohet të gjesh miq dhe / ose një partner të kombësisë kolumbiane dhe të huaj.

Në mënyrë të ngjashme, Bogotá ka një gamë të gjerë vendesh që janë ideale për të takuar njerëz beqarë dhe për të kaluar një kohë të mirë në kryeqytetin kolumbian. Këtu janë vendet më të njohura për sa i përket jetës së natës në Bogotá:

 • Klubi i pëlhurave, e vendosur në zonën rozë të qytetit
 • Acid Bar, ideal për adhuruesit e muzikës rock
 • Chelsea, një vend pak më i relaksuar ideal për një pije
 • Disko e çuditshme, një nga klubet e natës më të njohura në qytet

NY

NY Oneshtë një nga ato qytete që nuk lë askënd indiferent, pavarësisht nëse janë të rritur apo jo aq të rritur. Ky qytet është destinacioni ideal për beqarët e të gjitha moshave, si dhe është zgjedhja më e zakonshme midis turistëve nga e gjithë bota.

New York është një qytet avangardë duke ofruar mundësi të pafundme të shpërndara në pesë qarqet e saj: Brooklyn, Bronx, Queens, Staten Island, Queens dhe Manhattan.

Nga pjesëmarrja në një muzikore në Broadway për t'ju verbuar me ekranet gjigante të reklamave të Times Square ose bëni blerje të sendeve luksoze në zgjedhje Avenue e Pestë, Big Apple është një vend ideal për të bërë miq dhe për të takuar njerëz si ju.

Sigurisht, ka turne të shumta biçikletash nëpër Parkun Qendror dhe turne udhëzuese për të vizituar qytetin. Statuja e Lirisë në Ellis Island (Ellis Island) Po kështu, ju mund të gjeni hotele të panumërta për beqarët në New York, të tilla si:

 • Ace Hotel New York (i destinuar posaçërisht për burra beqarë)
 • YOTEL Nju Jork
 • Comfort Inn Lower East Side
 • Staybridge Suites Times Square

Në mënyrë të ngjashme, një mundësi tjetër që Nju Jorku ofron është të festojë Pragu i vitit te ri atje dhe shikoni drejtpërdrejt të famshmen Times Square Ball Drop.

Ky artikull është ndarë 913 herë. Kemi kaluar shumë orë duke mbledhur këtë informacion. Nëse ju ka pëlqyer, ndajeni, ju lutem: