Linjat ajrore kryesore në botë për transportin e udhëtarëve mund të klasifikohen sipas vendeve. Në varësi të linjave që ata operojnë, ne gjejmë linja ajrore rajonale, të rrjetit dhe në shkallë të gjerë. Këtu ju ofrojmë një listë të linjave ajrore më të mira ndërkombëtare.

Më poshtë keni një indeks me të gjitha pikat me të cilat do të merremi në këtë artikull.

Airlines e Spanjës

Nostrum ajri

Kjo kompani ajrore është e vendosur në Valencia dhe operon si një ekskluzivitet i linjës ajrore Iberia. Air Nostrum operon më shumë se treqind fluturime ditore dhe ka një flotë prej më shumë se gjashtëdhjetë avionësh shtetëror. Përveç kësaj, ai ofron fluturime për në destinacionet që janë brenda Afrikës dhe Evropës.Air Europa

Ajo ofron më shumë se dyqind fluturime ditore dhe ka baza në aeroportet e Gran Canaria, Asturias, Palma de Mallorca dhe Barcelona. Ndër rrugët e tij të shpeshta janë ato që shkojnë në Gran Canaria dhe Tenerife, si në veri dhe në jug.

Iberia

Kjo kompani ajrore spanjolle u themelua në vitin 1927 dhe aktualisht udhëheq linjat që lidhin Evropën me Amerikën e Jugut. Baza e saj është e vendosur në Aeroportin e Madrid-Barajas dhe ofron fluturime në më shumë se njëqind destinacione në dyzet vende. Edhe pse nuk është një kompani ajrore me kosto të ulët, udhëtarët tuaj të shpeshtë mund të kenë rregullisht promovime dhe zbritje në blerjen e biletave.

Linjat ajrore të Gjermanisë

Lufthansa

Kjo kompani konsiderohet si një nga më të sigurtat në botë dhe është e vendosur në Këln. Ka më shumë se pesëqind avionë dhe, së bashku me Thai Airways International dhe United Airlines, është një anëtar themelues i aleancës së linjave ajrore Aleanca e Yjeve.

Air Berlin

Pas Lufthansa, Air Berlin Lineshtë linja e dytë ajrore më e madhe në Gjermani dhe një nga më të mëdhatë në Evropë. Aeroporti kryesor i tij është Aeroporti Berlin-Tegel, Berlin (Gjermani).

Ai bën itinerare drejt destinacioneve turistike kryesisht në Mesdhe, të cilat përfshijnë gjithashtu Ishujt Balearik dhe Ishujt Kanarie, dhe gjithashtu për në Amerikën e Veriut, Karaibe dhe Azi, ndër destinacionet e tjera ndërkombëtare.

Eurowings

Kjo kompani ajrore i përket kompanisë Lufthansa dhe është e vendosur në Aeroportin e Düsseldorf, në Dusseldorf (Gjermani). Kjo kompani ajrore u themelua në vitin 1993 në Dortmund dhe më vonë nënshkroi disa marrëveshje me AirFrance dhe KLM Royal Dutch Airlines për të lidhur disa aeroporte gjermane me aeroportet e tjera gjermane. Paris dhe Amsterdamit. Aktualisht, Eurowings operon rrugë kombëtare dhe ndërkombëtare për kompaninë me kosto të ulët Germanwings.

Airlines të Mbretërisë së Bashkuar

British Airways

Kjo kompani ajrore është një nga më të mëdhatë në botë dhe numri një në numrin e ofertave të fluturimeve midis Amerikës së Veriut dhe Evropës. British Airways është gjithashtu linja ajrore më e madhe e MB me linja për në Evropë, Afrikë, Azi, Australi, Amerika e Jugut dhe Karaibet.

BMI rajonal

Kjo kompani ajrore rajonale me origjinë britanike është e vendosur në Aberdeen, Skoci. Ajo operon fluturime të pasagjerëve vendas dhe baza e tij kryesore është Aeroporti i Aberdeen.

Duke pasur parasysh se ajo ka një licencë operimi të tipit A, BMI Regional gjithashtu kryen transportin e mallrave dhe postës. Kjo kompani u themelua në vitin 1987 me emrin Business Air dhe ndryshoi emrin e saj në atë që mban aktualisht në 2001. Aktualisht, ajo është në pronësi të Lufthansa gjermane.

Cayman Airways

Shtë një kompani ajrore britanike me seli në Ishujt Kajman (Xhamajka), të cilat aktualisht janë territor britanik. Selia e saj është në Aeroportin Ndërkombëtar të Owen Roberts, i vendosur në Ishujt Kajman.

Kjo kompani ajrore operon që nga viti 1968 dhe gjithashtu operon fluturime për transportin e ngarkesave. Ndër destinacionet e saj janë: Kolumbia, Kuba, SHBA, Honduras, Panama dhe Guatemala. Ai gjithashtu kryen fluturime të brendshme brenda vetë Ishujve Kajman dhe Xhamajka.

Airways Lindore

Me seli në Aeroportin Humberside, Angli, kjo kompani ajrore operon fluturime të rregullta të brendshme por edhe disa fluturime me kosto të ulët private Eastern Airwyas filloi aktivitetin e saj në 1997.

Destinacionet e saj ndërkombëtare janë Franca (Angers) dhe Norvegji (Bergen, Oslo dhe Stavanger).

Brenda Mbretërisë së Bashkuar, kjo kompani ajrore operon në Birmingham, Bristol, East Midlands, Kingston upon Hull, Leeds / Bradford, Liverpool, Newcastle upon Tyne, Norwich, Southampton, Teesside, Aberdeen, Stornoway, Wick dhe Cardiff.

loganair

Kjo kompani ajrore është e vendosur në Aeroportin Ndërkombëtar të Glasgow dhe është në pronësi të British Airways. Ajo filloi aktivitetin e saj në 1962 dhe operon fluturime të rregullta në mbarë vendin për në Skoci (Aberdeen, Barra, Campbeltown, Edinburg, Glasgow, Inverness, Islay, Kirkwall, Sumburgh, Stornoway, Tiree dhe Wick, ndër të tjera), Irlanda e Veriut (Derry / Londonderry), Anglia (Manchester) dhe Ishulli i Njeriut. Fluturimet e tyre ndërkombëtare arrijnë vetëm Dublin dhe Cork, të dy destinacione të vendosura në Irlandë.

France Airlines

Air France

Që nga themelimi i saj në 1933, Air France ka transportuar miliarda pasagjerë brenda linjave të saj në më shumë se treqind qytete dhe brenda 85 vendeve. Së bashku me linjat ajrore të tilla si Alitalia dhe Aeroméxico, ajo është pjesë e aleancës Skuadra Sky.

Korsi

Kjo kompani ajrore konsiderohet linja e dytë ajrore më e rëndësishme Franceze pas Air France. Ajo është e bazuar në Paris-Orly. Destinacionet e tij përfshijnë: Antigua, Kanada (Montreal), SHBA (Miami), Guadelupë (Pointe a Pitre), Ishulli Reunion (Shën Denis), Martinique (Fort de France), Madagaskar (Antananarivo), Mauritius (Port Louis), Mayotte ( Dzaoudzi), Shën Lucia, Shën Bartolomeu, Shën Martin, Senegal (Dakar) dhe Tunez.

Aigle Azur

Kjo kompani, emri i plotë i së cilës është Aigle Azur, Société Transports Aériens, është e vendosur në Aeroportin Paris-Orly (ORY). Themelimi i tij u zhvillua në vitin 1946 dhe që nga vitet 1950 ai kryente fluturime ndërkombëtare falë të cilave lidhi Francën me Afrikën dhe Azinë.

Aktualisht, destinacionet e saj jashtë Evropës përfshijnë Algjerinë, Burkina Faso, Malin, Marokun dhe Tunez. Brenda Evropës, ajo operon fluturime brenda Francës (Lille, Lyon, Marsejë, Mulhouse, Paris dhe Toulouse) dhe në Spanjë (Malaga) dhe Portugali (Funchal, Porto dhe Lisbon).

Linja ajrore të tjera evropiane

Austrian Airlines

Që nga themelimi i saj në 1957, Austrian Airlines ka qenë transportuesi flamur i Austrisë. Me seli në Aeroportin Ndërkombëtar të Vjenës, Austrian Airlines është një kompani ajrore me kosto të ulët që ofron linja për në Azi dhe Australi.

Bruksel Airlines

Linja ajrore me origjinë nga Belgjika që ka bazën e saj kryesore në Aeroportin e Brukselit. British Airlines ka dy lloje të shërbimeve në fluturimet për në Evropë: B-flex, klasë biznesi me shërbime të plota; dhe B-light, një klasë me fluturime me kosto të ulët që përfshin vetëm ushqimin bazë.

SAS

Skandinavia Airlines System filloi punën në gusht 1946 dhe aktualisht është një operacion shumëkombësh në Norvegji, Suedi dhe Danimarkë. Shumica e ofertave të saj të fluturimit janë të destinuara për vendet në Amerikën e Veriut, Evropë dhe Azi.

Airlines Ndërkombëtare Zvicerane

E themeluar në vitin 2001, Zvicra është linja ajrore më e madhe zvicerane. Zvicra ofron rrugë për në vende të ndryshme në Amerikën e Veriut, Amerikën e Jugut, Afrikën, Evropën dhe Azinë.

Trokitni lehtë mbi Air Portugal

Transportes Aéreos Portugueses është linja ajrore kryesore në Portugali. Shumica e ofertave të saj të fluturimit kanë të bëjnë me destinacionet në Afrikë, Evropë dhe Amerikën e Jugut.

transavia.com

E themeluar në vitin 1966, Transavia është një kompani ajrore Franceze-Hollandeze e karakterizuar nga ofrimi i fluturimeve me kosto të ulët drejt destinacioneve të pushimeve në Itali, Ishujt Kanarie, Katalonja dhe Greqi. Transavia është pjesë e Air France-KLM.KLM

Kjo kompani ajrore u themelua në vitin 1919 dhe aktualisht është linja kryesore ajrore në Hollandë. KLM ofron fluturime në më shumë se 130 qytete të botës dhe ka klasë biznesi dhe ekonomik në të gjitha fluturimet e saj.

Linjat ajrore të Amerikës Latine

Linjat ajrore argjentinase

Zakonisht njihet si airlines, është linja ajrore kryesore në Argjentinë dhe një nga linjat ajrore më të mëdha në të gjithë Amerikën Latine. Ai mbulon një gamë të gjerë destinacionesh brenda Argjentinës me nisjen nga aeroporti i Buenos Aires, ndër të cilët spikasin sa vijon:

 • Catamarca
 • Cordova
 • Esquel
 • Formosa
 • Iguazú
 • La Rioja
 • Mar del Plata
 • Mendoza
 • Río Grande
 • Rruzare
 • Salta
 • San Juan
 • Santa Fe
 • Tucumán
 • Viedma

Brenda Amerikës, kjo kompani kryen fluturime në SH.B.A., Meksikë, Kubë, Bolivi, Republikën Dominikane, Brazil, Kolumbi, Paraguai, Peru, Uruguaj, Venezuelë dhe Ekuador, ndër të tjera. Ajo gjithashtu ofron dy destinacione evropiane: Spanja (Barcelona y Madrid) dhe Italia (Roma).

Aeromexico

Linja ajrore më e rëndësishme në Meksikë që, së bashku me filialet e saj Aeroméxico Connect dhe Aeromexico Travel, ka pothuajse njëqind aeroplanë. Ai ofron programin Flyer të shpeshtë të Club Premier dhe fluturime të rregullta për në Kanada, Kolumbi, Kosta Rika, Kubë, Shtetet e Bashkuara, Peruja dhe të tjerët.

Grupi i linjave ajrore LATAM

Ky është emri që i është dhënë konsorciumit të aviacionit tregtar që lindi nga bashkimi midis kompanisë kiliane LAN Airlines dhe kompanisë braziliane TAM Lineas Aereas. LATAM aktualisht është linja ajrore më e madhe në të gjithë Amerikën Latine dhe renditet e XNUMX-ta në të gjithë botën.

Isshtë i vendosur në Las Condes, Santiago (Kili). Kjo kompani ajrore aktualisht ka një numër të madh destinacionesh, ndër të cilat janë: Shtetet e Bashkuara, Meksika, Aruba, Kuba, Republika Dominikane, Argjentina, Bolivia, Brazili, Kolumbia, Kili, Ekuadori, Ishujt Falkland, Peru, Paraguai, Uruguaj dhe Venezuela.

LATAM gjithashtu ofron fluturime drejt Evropës, me destinacione të tilla si Spanja, Gjermania, Franca, Italia dhe Mbretëria e Bashkuar; dhe gjithashtu në Oqeani (Australi, NZ dhe Polinezia Franceze).

Avianca

Shtë një kompani ajrore me origjinë kolumbiane. Ishte e para e themeluar në Amerikë dhe e dyta në botë. E themeluar në vitin 1919, Avianca ka flotën më moderne aeronautike në Amerikën Latine.

Aeroporti i tij kryesor është Aeroporti Ndërkombëtar El Dorado, Bogotá (Kolumbi). Avianca ka nënshkruar marrëveshje për kodin e aksioneve me linjat ajrore ndërkombëtare si Aeroméxico, Iberia, Lufthansa, United Airlines dhe US Airways, ndër të tjera.

Copa Airlines Kolumbi

Companyshtë kompania e dytë më e rëndësishme në Kolumbi pas Avianca. Ajo është e vendosur në Aeroportin Ndërkombëtar El Dorado në Bogotá, Kolumbi. Ai mbulon destinacionet kombëtare dhe ndërkombëtare nga ky aeroport dhe qytete të tjera kolumbiane.

Kompania operon që nga viti 1993. Ndër destinacionet e saj brenda Kolumbisë, kjo kompani ajrore fluturon për në Barranquilla, Bogotá, Bucaramanga, Cali, Cartagena, Cúcuta, Medellín, Pereira, ishulli San Andrés dhe San José. Jashtë Kolumbisë, këto janë destinacionet e tyre: Aruba, Kosta Rika, Kubë, Ekuador, Guatemalë, Meksikë, Panama, Republika Dominikane dhe Venezuela.

Sky Airline

Shtë një kompani ajrore që transporton pasagjerë dhe gjithashtu ngarkesa. Kjo kompani ajrore transporton më shumë se 100.000 pasagjerë në muaj, duke udhëhequr kështu tregun ajror të Kilit dhe 5% të Transport ajror ndërkombëtare Ajo filloi aktivitetin e saj në 2001 dhe operon fluturime ndërkombëtare që nga viti 2008 në Bolivi, Argjentinë, Peru, Brazil dhe Ekuador.

SATEN

Linja ajrore Shërbimi Ajror në Territoret Kombëtare (SATENA) Ajo operon që nga viti 1962 dhe është me origjinë kolumbiane, me qendër në Aeroportin Ndërkombëtar El Dorado. Konsiderohet si linja e dytë me nivelin më të lartë të profesionit në vend. Aktualisht, ai kryen fluturime të brendshme nga Medellín për Bucaramanga, nga Bucaramanga për Cúcuta, nga Cúcuta për Ocaña dhe nga Medellín për Cúcuta, me një frekuencë mesatare prej një fluturimi në ditë.

Airlines të Shteteve të Bashkuara

American Airlines

E njohur si AA, American Airlines është linja ajrore më e madhe në botë bazuar në të ardhurat vjetore. American Airlines ka një flotë me më shumë se 600 aeroplanë dhe është e vendosur në qytetin Fort Worth, Texas. Rrugët e saj mbulojnë të gjithë territorin e Amerikës së Veriut, Karaibet, Kanada, Kina, India, Japoni, dhe Amerikën Latine.

United Airlines

Kjo kompani ajrore është e treta më e madhe në Shtetet e Bashkuara dhe ka selinë në Chicago, Shtetet e Bashkuara. United Airlines ka një flotë prej më shumë se 250 avionësh dhe ka linja për në më shumë se dyqind destinacione.

Delta Airlines

Kjo kompani ajrore është Delta-Northwest Airlines që nga tetori 2008 dhe, deri në kohën e bashkimit të saj, ishte linja ajrore e pestë më e madhe në botë me pothuajse dy mijë fluturime në ditë. Të gjithë pasagjerët e Delta-Northwest Airlines kanë programin e fluturimeve të shpeshta WorldPerks që kanë mundësinë e akumulimit të miljeve për udhëtim ose shlyerjen e tyre për shpërblime tërheqëse.

US Airways

Selia e saj është në qytetin Tempe, Arizona (SHBA) dhe është në pronësi të US Airways Group. Ka tre aeroporte kryesore: Aeroporti Ndërkombëtar Charlotte-Douglas, Aeroporti Ndërkombëtar i Filadelfias, Aeroporti Ndërkombëtar Sky Harbor dhe Aeroporti Kombëtar i Uashingtonit Ronald Reagan.

Ajo u themelua në vitin 1939 me emrin All American Aviation Company, e cila më vonë u bë USAir dhe më në fund e ndryshoi atë në 1996 në atë që zotëron sot. Ajo ofron një gamë të gjerë destinacionesh si në SH.B.A. dhe në Amerikën Latine dhe Evropë, përfshirë Gjermaninë, Belgjikën, Spanjën, Francën, Irlandën, Italinë, Baos, Portugalinë, Mbretërinë e Bashkuar dhe Zvicrën.

Linja ajrore të tjera

Qatar Airways

Isshtë një kompani shtetërore aeroporti kryesor i së cilës është Aeroporti Ndërkombëtar Hamad, Doha. Aktualisht, ajo ka një flotë prej më shumë se njëqind avionësh dhe operon linja për në më shumë se njëqind destinacione ndërkombëtare. Wasshtë themeluar në vitin 1993 dhe është anëtar i aleancës Oneworld që nga viti 2012. Ajo ofron shërbime për një gamë të gjerë destinacionesh:

 • Afrika: Egjipt, Etiopia, Kenia, Libia, Maroku, Nigeria, Mozambiku, Nigeria, Seychelles, Afrika e Jugut, Sudani, Ruanda, Tunizia, Tanzania dhe Uganda.
 • Amerikë: Kanada, SHBA, Brazil dhe Argjentinë.
 • Azi: Corea del Sur, Kinë, Hong Kong dhe Japoni.
 • Lindja e Mesme: Azerbajxhani, Arabia Saudite, Bahreini, Katari, Emiratet e Bashkuara Arabe, Iraku, Irani, Jordania, Kuvajti, Libani, Omani dhe Jemeni i Veriut.
 • Azia Juglindore: Birmania, Filipinet, Kamboxhia, Indonezia, Singapori, Malajzia, Tailanda dhe Vietnami.
 • Mes: Bandladés, India, Maldivet, Nepali, Sri Lanka dhe Pakistani.
 • Oqeani: Australi.

Brenda Evropës, ajo gjithashtu ofron rrugë për në Gjermani, Austri, Belgjikë, Bullgari, Kroaci, Danimarkë, Spanjë, Francë, Gjeorgji, Greqi, Hungari, Itali, Luksemburg, Hollandë, Poloni, Norvegji, Mbretëri e Bashkuar, Rumani, Rusi, Serbia, Suedia, Zvicra dhe Turqia.

Cathay Pacific Airways

Isshtë një kompani ajrore aziatike me seli në Hong Kong, Kinë, e cila mbart si pasagjerë ashtu edhe ngarkesa. Aeroporti i tij kryesor është Aeroporti Ndërkombëtar i Hong Kongut. Ajo operon rrugë për në më shumë se pesëdhjetë destinacione duke përfshirë Afrikën, Azinë, Evropën, Amerikën e Veriut dhe Oqeaninë. Aktivitetin e saj e filloi në vitin 1946.

Singapore Airlines

Lineshtë linja ajrore kryesore në Azi dhe një nga më të rëndësishmet në botë. Ajo u themelua në vitin 1947 dhe qendra e saj kryesore e operacioneve është Aeroporti Ndërkombëtar i Changi, në Singapor. Ajo operon rrugë për në Afrikë (Veriore, Lindore dhe Jugore), Amerikë (Amerika Veriore dhe Jugore), Azi (Lindja e Mesme, Azia Jugore dhe Qendrore dhe Lindja e Largët), Evropë dhe Oqeani.

Emirates

Me seli në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe, është një kompani ajrore ndihmëse e The Emirates Group, në pronësi të plotë nga Qeveria e Dubai. Isshtë kompania më e madhe në Lindjen e Mesme dhe operon më shumë se 3.000 fluturime në javë. Ajo operon një numër të madh të rrugëve kombëtare dhe ndërkombëtare.

Turkish Airlines

Baza e saj është në Aeroportin Ndërkombëtar Atatürk në Stamboll. Ai ka 261 destinacione, nga të cilat 43 janë në Turqi dhe 108 të tjerët përfshijnë vende në Evropë, Afrikë, Azi dhe Amerikë. Wasshtë themeluar në vitin 1933.

Linja ajrore me kosto të ulët

Në këtë pjesë, ne ju tregojmë një listë alfabetike të linjave ajrore kryesore me kosto të ulët në Evropë, Amerikën Latine dhe Shtetet e Bashkuara. Ju mund të gjeni informacione më të hollësishme në artikull Lista e kompanive që ofrojnë fluturime të lira.

 • Aer Lingus. Shtë një kompani ajrore irlandeze me fluturime të lira, me seli në Aeroportin e Dublinit, Irlandë. Një pjesë e kësaj linje ajrore është në pronësi të Ryanair. Ajo ofron fluturime brenda Evropës dhe gjithashtu në SH.B.A. dhe Marok.
 • Aeromexico Connect. Isshtë një nënndarje e Aeroméxico meksikan që kryesisht ofron fluturime në të gjithë vendin brenda Meksikës.
 • Condor Flugdienst. Me origjinë gjermane, është kompania më e njohur për fluturime me kosto të ulët brenda Gjermanisë. Ajo ofron fluturime në Evropë dhe gjithashtu në Amerikën e Veriut, Afrikën, Amerikën e Jugut dhe Azinë.
 • Easyfly. Kjo është kompania më e njohur charter në Kolumbi që kur u krijua në 2007. Ajo ofron rrugë në të gjithë vendin.
 • EasyJet. Kjo kompani ajrore e lindur në Britani është e vendosur në Aeroporti i Londrës në Luton dhe është një nga linjat kryesore ajrore për fluturime të lira në Evropë. Ajo operon rrugë përmes Evropës dhe gjithashtu për disa aeroporte në Azi dhe Afrikën e Veriut.
 • Gol Transporton Aéreos. Kjo është linja ajrore më e njohur në Brazil dhe selia e saj është në Aeroportin Ndërkombëtar Guarulhos, në Guarulhos, São Paulo. Destinacionet e tij kryesore janë brenda Brazilit, megjithëse operon gjithashtu rrugë për në SHBA, Barbados, Argjentinë, Bolivi, Paraguai, Uruguai dhe Venezuela, ndër të tjera.
 • Express Iberik. Isshtë një nënndarje në pronësi të grupit Iberia që u shfaq në 2012 në mënyrë që të ofrojë fluturime me kosto të ulët. Selia e saj ndodhet në Aeroportin Madrid-Barajas dhe ofron fluturime brenda Spanjës dhe drejt destinacioneve kryesore në Evropë.
 • Meridiana Fluturojnë. Isshtë një kompani ajrore italiane me fluturime me kosto të ulët, selia e së cilës është në Olbia, Itali. Ajo u themelua 52 vjet më parë për të promovuar turizmin në Sardenjë dhe, që nga viti 1991, ajo filloi të operonte fluturime ndërkombëtare për shkak të suksesit të arritur. Ajo operon një gamë të gjerë të rrugëve në të gjithë Evropën.
 • Ryanair. Deri më sot, irlandezët Ryanair është bërë linja ajrore kryesore me kosto të ulët në Evropë së bashku me EasyJet. Së bashku ato mbulojnë më shumë se 80% të tregut të ajrit. Ajo ofron një numër të madh të rrugëve përmes Evropës, megjithëse përfshin gjithashtu fluturime për në Marok.
 • Spirit Airlines. Selia e saj është në Miramar, Florida dhe funksionon që nga viti 1980. Destinacionet kryesore të kësaj linje ajrore janë: Florida, Texas, Nevada, Illinois, Michigan, Minnesota, New Jersey, NY dhe Karolina e Jugut.
 • Volaris. Isshtë një kompani ajrore meksikane në pronësi të Ryanair dhe është e vendosur në Santa Fe, varlvaro Obregón, Mexico City. Kryesisht ofron fluturime në shkallë kombëtare, por edhe drejt Shteteve të Bashkuara.
 • VuelingAirlines. Vueling është një kompani ajrore spanjolle me seli në Barcelona, ​​Spanjë. Brenda Spanjës, ajo është kompania lider në tregun ajror. Ajo operon fluturime të brendshme dhe evropiane që nga viti 2006.

Ky artikull është ndarë 192 herë. Kemi kaluar shumë orë duke mbledhur këtë informacion. Nëse ju ka pëlqyer, ndajeni, ju lutem: