Në Spanjë ka hotele të shumta, luksoze dhe të lira, të cilat janë manar-miqësore dhe për këtë arsye miqësore për kafshët shtëpiake. Edhe pse ekziston edhe mundësia për të shkuar në një kampe ose shtëpi njëkatëshe, në të gjithë vendin gjejmë strehim të ndryshëm që lejojnë qen dhe mace. Në këtë artikull mund të gjeni disa prej tyre të renditura nga më së paku tek më të spikatur. Cila është kafsha më e mirëmiqësor nga Spanja?

15. Hotel Bear, Cosgaya

Për të arritur në Hotel del Oso do të duhet të shkojmë në Liébana, në Cantabria. Vetëm 9 kilometra nga ky strehim gjejmë një teleferik që shkon deri në një këndvështrim të vendosur në një lartësi prej 1847 metrash.

Po ashtu Hotel Bear Shtë afër Picos de Europa, duke e bërë atë një enklavë perfekte për shëtitje. Edhe nëse shkoni pa një kafshë shtëpiake, këtu do të takoni disa qen miqësorë që u përkasin pronarëve të hotelit.

14. Hotel San Camilo, Navarrete

Në këtë fermë Riojan prej 50.000 metra katrorë, kafshët shtëpiake qëndrojnë falas. Madhësia dhe objektet e saj bëjnë Hotel San Camillo një hapësirë ​​perfekte jo vetëm për të fjetur, por për të shijuar kohën e lirë ose për të organizuar një ngjarje.

Hoteli ka një dhomë me diell, fushë futbolli dhe fushë basketbolli, përveç restorantit dhe dhomave të ndryshme të banketeve dhe eventeve. Në total, ka 38 dhoma.

13. Hoteli NH Ciudad de Zaragoza

Hotel NH Ciudad de Zaragoza ka një vendndodhje perfekte, pasi është në zemër të qendrës historike, vetëm 250 nga ndërtesa e saj më e rëndësishme: Bazilika del Pilar.

Ka gjithsej 124 dhoma, disa prej tyre me pamje të bukur. Të dielave dhe festave, me kërkesë, check-out deri në tre të pasdites falas. Përveç kësaj, mëngjesi zgjat deri në mesditë.

Qentë dhe macet me një lartësi maksimale prej 40 cm lejohen. Përveç kësaj, duhet të paguhet një shtesë prej 22 € për një natë.

12. Shtëpia rurale Jesuskoa, Zumaia

Nëse preferoni të bëni turizëm rural, Shtëpia Rurale Jesuskoa Ndodhet në Bregun Bask, vetëm 3 km nga Zumaia dhe 36 km nga San Sebastián. Krenohet me të paturit e një kuzhine të hollë në të cilën ata përgatisin menutë me produkte organike.

Kafshët shtëpiake mund të shijojnë lirinë e fshatrave përreth. Përveç kësaj, ajo ka mendime të mira nga njerëzit që kanë udhëtuar me qenin e tyre dhe kanë pasur një përvojë të këndshme.

11. Monumental Ad Hoc, Valencia

El Hotel Ad Hoc Monumental Ndodhet pranë Katedrales dhe Torres de Serranos, në qytetin e vjetër të Valencias. Ndërtesa në të cilën është është historike, që daton nga shekulli i XNUMX-të.

Pranon deri në dy kafshë shtëpiake për dhomë, qentë ose macet. Këto duhet të peshojnë më pak se 15 kg. Një shtesë prej 12 € paguhet për çdo natë.

10. Kampusi Aparthotel, Oviedo

Kampusi Aparthotel kafsha juaj mund të qëndrojë falas. Përveç kësaj, ata kanë zbritje të ndryshme për kompanitë në qytet të tilla si pastruesit e qenve dhe këmbësorët.

Ju mund ta merrni qenin tuaj në të gjithë hotelin për sa kohë që është në zinxhir. Kafeneja është e vetmja dhomë në të cilën nuk lejohen kafshët.

Ky hotel ka dy studio dhe apartamente dhe të dy llojet kanë kuzhinën e tyre. Ndodhet afër qendrës, dhjetë minuta më këmbë nga katedralja e San Salvador de Oviedo.

9. Hotel Novotel, Valladolid

Në këtë hotel kafshët shtëpiake lejohen nën një shtesë prej 20 €. Ndër atraksionet e këtij institucioni, bie në sy pishina e hapur dhe solariumi, ideale për të shijuar verën.

El Hotel Valladolid Ndodhet pranë Muzeut të Shkencës, dy kilometra larg Kryetarit të Plazës. Ata kanë një angazhim të rëndësishëm për mjedisin, kështu që kryejnë veprime të tilla si përdorimi i produkteve ekologjike në pastrim ose pasja e një sistemi të plotë riciklimi.

Përveç kësaj, ky strehim është ideal për familjet, pasi që deri në dy fëmijë nën 16 vjeç mund të qëndrojnë falas për sa kohë që ata flenë në të njëjtën dhomë me prindërit ose gjyshërit e tyre. Ata gjithashtu kanë mëngjes falas.

8. Bujtina e Albacete

Të gjithë Paradoret e Turizmit të Spanjës ata kanë diçka unike. Në këtë rast, karakterizohet nga të qenit a manchega e pestë, një shtëpi tradicionale e vendit në këtë zonë të vendit.

Ndër shërbimet e ofruara janë një restorant, kopshte, një kurs golfi, një pishinë dhe një fushë tenisi. Ndodhet tre kilometra larg qytetit.

Pets lejuar janë macet dhe qentë në madhësi X-Small, Mini o Medium. Duhet të paguhet një çmim shtesë prej 15 € për kafshë për natë, dhe dy lejohen në secilën dhomë.

Pas mbërritjes, do të keni një çantë mirëseardhjeje të përbërë nga një ushqyes, një qilim dhe një mostër ushqimi. Për t’u shoqëruar nga kafsha juaj, duhet të bëni rezervimin me telefon.

7. Park Hyatt, Majorka

El Park Hyatt Isshtë një kompleks luksoz me infrastruktura mbresëlënëse dhe vëmendje ndaj detajeve të shërbimeve. Ndër objektet e tij ne gjejmë një banjë, disa restorante, një sallë vallëzimi, një pishinë dhe një palestër.

Lejohen kafshët shtëpiake me peshë maksimale tetë kilogramë. Këto mund të jenë në ambientet publike dhe tarracat e restorantit, por ato nuk lejohen brenda restoranteve, pishinës ose banjës.

Shkalla për një qëndrim deri në gjashtë netë është 150 € në total. Një shtrat i përkëdhelur, një tas me ujë dhe ushqime jepen pas mbërritjes.

6. Hotel Iberia Plaza Kryetari i Bashkisë, Caceres

Ky hotel ka një bukuri të veçantë, pasi është një Shtëpi Pallati nga fundi i shekullit të XNUMX-të. Për këtë arsye, atmosfera dhe dekorimi i saj i transportojnë klientët e saj në një epokë tjetër.

El Iberia Plaza Mayor Hotel Ka 38 dhoma. Ndodhet pranë Plaza Mayor dhe Torre de la Hierba, dhe adresa e saj e saktë është Calle Pintores, 2.

Qentë dhe macet lejohen, dhe qëndrimi i tyre është falas. Sidoqoftë, ata nuk mund të qëndrojnë vetëm në dhomë dhe as nuk mund të ecin nëpër vendet e përbashkëta të ndërtesës.

5. Augusta Spa Resort, Sanxenxo

El Hotel Augusta Spa Resort, në Sanxenxo, Galicia, ofron trajtime të plota spa për klientët e saj. Ka një vendndodhje të mirë, pasi është afër plazhit dhe qendrës urbane.

Nëse kafsha juaj shtëpiak peshon më pak se 5 kilogramë dhe është mbi një vjeç, ai mund të flejë në dhomën tuaj duke paguar 12,5 € për një natë. Nëse është më e madhe, ju mund të merrni me qira një shtëpi në stanet e jashtme për 7,5 €.

Në këtë zonë, qentë mund të lahen në pishinën e tyre dhe janë të pajisur me lodra. Ky strehim është mbështetës, pasi 1 € e tarifës së natës është caktuar për mbrojtjen e kafshëve.

4. Hotel San Miguel, Xhixhon

Ky hotel manar-miqësore është e përkryer për njerëzit që duan të përjetojnë qytetin dhe të gëzojnë strehim të lirë. Isshtë një hotel urban me dy yje që ka dhoma nga dhoma teke në katër shtretër. Më të mëdhenjtë janë të vendosur në papafingo.

Menaxherët e saj tregojnë se kontakti i drejtpërdrejtë me klientët është një vlerë themelore. Për më tepër, ata kanë një angazhim të rëndësishëm shoqëror dhe ekologjik, pasi ato kryejnë praktika të qëndrueshme me mjedisin.

El Hotel San Miguel është e vendosur ngjitur me Playa de San Lorenzo. Konkretisht, adresa e saj është Calle Marqués de Casa Valdés, 8. Ajo u ofron mysafirëve mundësinë e huazimit të një biçiklete ose Longboard falas.

3. Hotel El Rey Moro, Sevilje

Ky strehim është unik pasi është vendosur në një ndërtesë palatiale të shekullit të XNUMX-të në të cilën secila dhomë është zbukuruar në një mënyrë të ndryshme. Kafshët shtëpiake qëndrojnë falas, gjithmonë sipas kërkesës.

El Hotel El Rey MoroSevilla, u ofron klientëve të saj disa shërbime falas, të tilla si qira biçikletash, udhëzues turistik tre orësh, meze të lehtë dhe xhakuzi në tarracë.

Mund ta gjeni në lagjen Santa Cruz, e cila është pjesë e qendrës historike të qytetit. Përveç kësaj, ajo është afër Alcazar i vërtetë i Seviljes.

2. Hotel Le Meridien, Barcelona

Ky strehim luksoz ndodhet në La Rambla de Barcelona, një nga pikat më të njohura të qytetit. Në të ka shërbime spa, bar dhe restorant. Ka gjithsej 231 dhoma.

Hotel Le Meridien Yje të mëdhenj si Rolling Stones kanë qëndruar dhe tani qeni juaj mund të qëndrojë gjithashtu. Pesha maksimale është 15 kg dhe duhet të paguhet një shtesë prej 55 € për natë. Lejohen maksimumi dy kafshë për dhomë.

1. Hotel Hospes Puerta de Alcala, Madrid

Nëse dëshironi të pushoni në një strehim luksoz me një vendndodhje të mirë, ky është një mundësi e mirë. Hotel Hospes Puerta de Alcala, i vendosur në një ndërtesë nga fundi i shekullit të nëntëmbëdhjetë, është me pesë yje, si dhe një nga hotelet më të mirë manar-miqësore nga Spanja

Ndodhet pranë Park pensioni, vendi më i mirë për të shkuar me qenin tuaj për një shëtitje dhe lojë. Përveç kësaj, një shëtitje 15-minuta larg janë Museo del Prado dhe Muzeun Thyssen.

Brenda ju mund të gjeni Bodyna Spa. Në të, ka shërbime të shumta të ofruara: masazhe, trajtime bukurie, etj. Ndër objektet e tij, ne gjejmë një dhomë durim dhe një pishinë xhakuzi.

Ky artikull është ndarë 134 herë. Kemi kaluar shumë orë duke mbledhur këtë informacion. Nëse ju ka pëlqyer, ndajeni, ju lutem: