Nëse planifikoni të udhëtoni nëpër Meksikë dhe dëshironi të shoqëroheni nga kafsha juaj, do të duhet të qëndroni në një hotel manar-miqësore. Ka gjithnjë e më shumë institucione që lejojnë kafshë dhe ne mund të gjejmë gjithçka, nga e lirë te luksi. Në këtë artikull do të flasim për disa nga më të mirat në vend, të porositura nga cilësia më e ulët në atë më të lartë. Cili është hoteli më i mirë manar-miqësore nga Meksika?

10. Hotel Posada San Agustin, Durango

Nëse doni të shijoni qendrën historike të Durango me kafshën tuaj shtëpiake, Hotel Posada San Agustin Isshtë e përsosur, pasi ndodhet në këtë zonë të qytetit, pranë Katedrales Bazilika Menor.

Hoteli është një ndërtesë e vjetër e Shekulli XIX. Ka gjithsej 19 dhoma, gjashtë prej tyre suites. Përveç pranimit të kafshëve, nëse shkoni me familjen tuaj, ato mund t'ju ofrojnë një ahur ose një shtrat shtesë.

9. Hotel Aurea & Suites, Guadalajara

Ky hotel ndodhet në Zonën Expo të Guadalajara, konkretisht në Zapopan. Ashtë një hotel manar-miqësore Madje ka disa kafshë si zogjtë dhe peshqit.

Për të qëndruar me kafshën tuaj, natën e parë do të duhet të paguani 300 dollarë për pastrimin dhe akomodimin. Duke filluar në natën e dytë, është 130 pesos meksikan. Gjithashtu, kafsha juaj shtëpiak gjithmonë duhet të jetë në zinxhir.

El Aurea Hotel & Suites Isshtë organizuar në disa kulla të ndërtuara rreth një kopshti me një pishinë të ndezur dhe ka gjithsej 80 dhoma. Disa nga këto kanë kuzhinën e tyre.

8. Hotel Casa de Sierra Azul, Oaxaca

El Hotel Sierra Azul House, me katër yje, është e vendosur në qendër të Oaxaca. Ka një vlerë të madhe historike, pasi daton në shekullin e XNUMX-të dhe emërtohet si Monument historik.

Ka gjithsej 21 dhoma ku mund të qëndroni me kafshën tuaj. Përveç kësaj, secili prej tyre pret mysafirë me fruta dhe lule të freskëta.

Vendndodhja e tij është e përsosur për të njohur këtë qytet, pasi hoteli ndodhet vetëm dy blloqe nga Plinth, zona më turistike. Prandaj, nuk do të keni asnjë justifikim për të humbur këto cepa.

7. Hotel & Suites Posada del Parque, Xalapa

Hotel & Suites Posada del Parque Kafshët deri në 25 kg lejohen. Ata duhet të ecin me zinxhir në vendet e zakonshme dhe nuk mund të lihen vetëm. Përveç kësaj, ju duhet të paguani vetëm një tarifë prej 100 pesos meksikan në natë, duke e bërë atë një mundësi të lirë.

Kjo banesë është e vendosur në qendrën historike të Xalapa, Veracruz, vetëm pesë minuta nga Katedralja Metropolitane. Ka njëmbëdhjetë suites dhe fëmijët nën njëmbëdhjetë nuk duhet të paguajnë.

6. Hotel Nuestra Casa-Sai, Akapulco

El Hotel Shtëpia jonë-Sai Ndodhet në Pie de la Cuesta, 10 kilometra nga Acapulco, një nga zonat më turistike në vend. Ky strehim ka një pishinë, zona të gjelbërta dhe një klub plazhi.

Qentë dhe macet lejohen, dhe shuma shtesë që duhet të paguani varet nga madhësia e kafshës, pasi duhet të paguani 100 dollarë në natë për ato të vogla, 150 dollarë për ato të mesme dhe 200 dollarë për ato të mëdha.

Ndër shërbimet në dispozicion për kafshët shtëpiake janë jastëku në dhomë, burimet e pijshëm në zonat e zakonshme dhe mundësia e provës së një menuja e qenve të shijshëm për një çmim shtesë.

5. Boutique & Galeria Hotel Monte León, León

Ky akomodim është hoteli i parë Boutique e cila u hap në León. Dekori i tij është kujdesur në detaje, aq sa ka të vetin galeri arti, e cila azhurnohet çdo dy muaj.

Kafshët shtëpiake pranohen për një tarifë prej 200 $ për natë. Pas mbërritjes në Hotel Monte LeonAtyre u jepen biskota të mirëpritura dhe një pjatë në mënyrë që të mund të hanë rehat në dhomën e tyre.

4. Boutique Hotel Jolie Jungle Eco, Porto Morelos

Nëse jeni duke kërkuar për një mundësi tjetër strehimi ku mund të shijoni natyrën dhe nuk duhet të hiqni dorë nga shoqërimi i kafshës tuaj shtëpiake, Boutique hoteli Jolie Jungle Eco Shtë një zgjedhje e mirë.

Shtë një hotel ekologjik i vendosur në xhungël nga i cili mund të shikoni deri në 120 lloje zogj, si dhe kafshë dhe bimë të tjera. Përveç kësaj, është afër aeroportit të Kankunit, qyteti më i rëndësishëm në Riviera Maya.

Shtë një alternativë ekologjike ndaj atyre të mëdha vendpushimet nga kjo zonë, pasi ambienti respektohet dhe materiali i ricikluar përdoret sa më shumë që të jetë e mundur.

3. Real del Mar Golf Resort Tenis & Spa, Tijuana

Ky kompleks i Tijuanës ndodhet midis plazheve të Tijuana dhe Rosarito. Ai përbëhet nga një total prej pesë ndërtesash dhe ka një numër të madh të shërbimeve, duke përfshirë sa vijon:

  • Kurs golfi
  • Pishinë
  • Spa
  • Qendra e Kuajve
  • Palestër
  • Fushë tenisi
  • Sallon bukurie
  • Salla e lojrave

El Hotel Royal Sea Prandaj, është perfekte për t'u çlodhur dhe praktikuar sportin tuaj të preferuar jashtë pa pasur nevojë të largoheni nga kafsha juaj.

2. Sheraton Hotel Ambasador, Monterrey

Monterrey është një nga qytetet më të mëdha në Meksikë. Sidoqoftë, nuk është e lehtë të gjesh një hotel cilësor që pranon qen apo mace. Nëse keni nevojë për një akomodim të këtyre karakteristikave, mund të rezervoni në Hotel Sheraton Ambasador.

Në të, për të qëndruar me kafshën tuaj, duhet të lini një depozitë prej 300 pesos meksikan në natë. Nga ana tjetër, objektet e saj përfshijnë pishinë me hidromasazh, fusha e tenisit dhe palestra.

1. W Mexico City, Meksikë DF

Në këtë hotel luksoz në Mexico City ata ndjekin filozofinë e PAW: Kafshët shtëpiakë janë të mirëseardhura (kafshët shtëpiake janë të mirëseardhura). Në këtë mënyrë, ata e bëjnë të qartë që ju mund të qëndroni të shoqëruar nga partneri juaj.

Kjo ka një tarifë shtesë prej 25 $ për dhomë dhe 100 $ për pastrim. W Qyteti i Meksikës ka disa Shërbimet siç janë ecja dhe ushqyerja e qenve dhe banjove të kryera nga një kompani e jashtme.

Përveç kësaj, të ftuarit mund të shijojnë një banjë që ofron disa trajtime relaksuese dhe bukurie të tilla si aromaterapia. Sa për dhomat, ato dallohen për modelin e tyre modern. Për të gjitha këto arsye, W Mexico City është hoteli më i mirë manar-miqësore nga Meksika

Ky artikull është ndarë 20 herë. Kemi kaluar shumë orë duke mbledhur këtë informacion. Nëse ju ka pëlqyer, ndajeni, ju lutem: