Gjithnjë e më shumë hotele miqësor ndaj homoseksualëve që mund të gjenden në të gjithë Spanjën, pavarësisht nëse janë luksoze, të lira apo edhe gay-nudiste. Rritja e turizmi homoseksual ka arritur të gjithë gjeografinë spanjolle, veçanërisht destinacione të tilla si Madrid, Barcelona, Palma de Mallorca ose Ibiza.

Më poshtë keni një indeks me të gjitha pikat me të cilat do të merremi në këtë artikull.

Hostal Puerta del Sol, Madrid

Skena turistike fillon në zonën e Museo del Prado, Muzeu Thyssen, Muzeu Reina Sofía, Kryebashkiaku i Plaza, Gran Vía, Park pensioni dhe Pallati Mbretëror.Përveç kësaj, ju mund të vizitoni lagjja Chueca, i cili ka restorantet, klubet dhe baret më të mira të momentit.

Ndodhet në zemër të Puerta del Sol, një nga vendet më të ngarkuara dhe më të njohura në Madrid. Ky hotel është renditur si një nga më miqësorët për homoseksualët që mund të gjeni Madrid.

Hotel TRYP Palma Bellver

Ky është një hotel funksional dhe modern i vendosur në qendër të qytetit. Ju do të jeni afër Paseo Marítimo, marinës, Gjirit të Palmës dhe Katedrales. Ju mund të hyni në faqen e tyre të internetit duke klikuar në kjo lidhje.

Ju gjithashtu do të gjeni qendrën tregtare nëse jeni të interesuar të kaloni një ditë pazar ose nëse jeni të interesuar në turizmin kulturor, mos harroni të bini në qytetin e vjetër, pjesa më historike e qytetit.

Hotel Almudaina, Palma de Majorca

El Hotel Almudaina Ndodhet në qendrën kulturore dhe në zonën më tregtare të Palma de Mallorca. Isshtë brenda ecjes në këmbë të shëtitores, Katedrales dhe qytetit të vjetër.

Ka një dizajn komod dhe të thjeshtë. Sigurisht, është një opsion ekonomik nëse vizitoni qytetin Balearik.

Hotel-SPA La Romana, Alicante

El hotel-SPA La Romana Isshtë një shtëpi në fermë e vjetër e restauruar e shekullit të XNUMX-të, vetëm gjysmë ore nga Costa Blanca. Përbëhet nga një kantinë e vjetër që është restauruar dhe shndërruar në:

  • Nje dhome
  • Një restorant me kuzhinë mesdhetare
  • Zonat qetësohu Brendshme dhe të jashtme

Pa dyshim, një destinacion tjetër nëse po kërkoni të shkëputeni nga ngutja dhe nxitimi i qytetit dhe të relaksoheni mes natyra dhe banja.

Hotel Axel Barcelona

Ky hotel ndodhet në qytetin e Barcelonës, djepi i modernizmit par ekselencës. Hotel Axel është e vendosur në qendër të Eixample, zemra e rrethit homoseksual të Barcelona ose, siç dihet zakonisht, shembulli Gayx.

Ka një skenë të gjallë homoseksualësh, shumë afër dyqaneve të modës, restorante, kafene, klube, parukeri, etj, midis shumë opsioneve të tjera që e bëjnë atë një lagje kozmopolitane.

Hotel Magnolia, Salou

Hotel i vendosur në Salou, Tarragona. Isshtë një ndërtesë qendrore, e vendosur disa metra nga Paseo Marítimo dhe plazhet e saj dhe vetëm 5 minuta nga parku tematik PortAventura. Për të ditur më shumë, ju rekomandojmë të vizitoni faqen e saj zyrtare: www.magnoliahotelsalou.comSalou është një nga destinacionet më të njohura të homoseksualëve gjatë verës pasi ka shumë bare, restorante dhe lokale me një atmosferë homoseksuale të shoqëruar nga plazhet më të mira në Costa Dorada.

Shtëpia Alexio Ibiza

Shtëpia Alexio Shtë një shtëpi pushimi ekskluzivisht për publikun homoseksual, me mundësi nudizëm opsional. Ajo është e vendosur në plazhin e Talamanca, një liman piktoresk që mund të arrihet në këmbë nga porti i Ibiza.

Me dhoma projektuese, ndërtesa qendrore është një vilë tipike e arkitekturës Ibizan, me një fasadë të bardhë, një sallë pritjeje komode dhe dhoma të përbashkëta.

Ajo ka një pishinë të hapur që mund të arrihet nga të gjitha dhomat, një zonë qetësohu, Jacuzzi në vaskë të nxehtë, tarracë me pamje të ishullit të Formentera dhe kopshtit.

Bungalot Gay Artemisa, Gran Canaria

Bungalot Gay Artemisa është një kompleks i vendosur në Playa del Inglés, Gran Canaria, që synon ekskluzivisht publikun LGBT. Këto janë apartamente të përballueshme për deri në 2 mysafirë.

Rezervimi përfshin hamakë dhe një çadër për t'u çlodhur në pishinë, si dhe peshqirë për një depozitë prej 20 €. Commonshtë e zakonshme për vendpushimin të organizojë Barbecues gjatë ditëve individuale të javës, një rast i përsosur për të bërë miq dhe për t'u argëtuar.

Maspaloma AxelBeach

Shtë një aparthotel i zinxhirit të hoteleve miqësor ndaj homoseksualëve Axel, e vendosur në Maspalomas, Gran Canaria, shumë afër qendrës tregtare Yumbo, një nga qendrat kryesore të Turizmi LGBT në zonë

Maspaloma AxelBeach Ka një vlerë të shkëlqyeshme për para, megjithëse kostoja do të jetë më e lartë në sezonin e lartë. Pavarësisht kësaj, objektet janë të krahasueshme me ato të një akomodimi me 4 yje.

Apartamentet janë të pajisura me gjithçka që ju nevojitet për të jetuar: kuzhinë, frigorifer, mikrovalë ... Zona e pishinës së jashtme është një pikë e mirë takimi për të takuar njerëzit dhe për t'u argëtuar. Në fakt, ato zakonisht janë të organizuara ahengje pishine.

Parrots Sitges Hotel

El Hotel Parrots, 3 yje, është e vendosur në qendër të Sitges, plazhi homoseksual në ekselencë në Barcelona. Vendndodhja e tij është ideale nëse dëshironi të shijoni jetën e natës në këtë qytet.

Hoteli është rinovuar plotësisht dhe dhomat janë të pajisura me gjithçka që ju nevojitet: kondicioner, ngrohje qendrore, WiFi falas, frigorifer, TV me ekran të sheshtë, tharëse flokësh, etj. Shumica kanë një ballkon apo tarracë.

Ajo ofron një shërbim transferimi nga aeroporti dhe mundësinë e check in vonë. Sidoqoftë, nëse dëshironi të punësoni ndonjë nga këto shërbime, duhet të plotësoni një formular kontakti paraprakisht për t'i dhënë atyre kohë për të përpunuar gjithçka.

Ky artikull është ndarë 37 herë. Kemi kaluar shumë orë duke mbledhur këtë informacion. Nëse ju ka pëlqyer, ndajeni, ju lutem: