Për të zgjedhur restorantet më të mira në botë Analizohen jo vetëm menuja dhe popullariteti i restorantit, por edhe faktorë të tjerë si shërbimi, vendndodhja, shumëllojshmëria e menusë, shefat e kuzhinës, specialitetet dhe të tjerët. Nëse do të përmendim restorantet më të mira në botë është thelbësore të përmendet Lista e San Pellegrinos.

La Lista e San Pellegrinos, sponsorizuar nga marka e Uji San Pellegrino, është ëndrra e kuzhinierëve dhe restoratorë të botës pasi është përgjegjës për vendosjen e rendit të përparësive brenda restorantet më të mira në botë. Lista e San Pellegrino 2011 u lëshua këtë muaj dhe krahasuar me listën e vendosur për 2010, mund të vërehen ndryshime të vogla.

L tre restorantet më të mira në botë shëndoshë:

'Noma' (Danimarkë). Shefi i Noma është René Redzepi dhe ai ka qenë përgjegjës për vendosjen e Noma në vijën e frontit botëror duke pasur parasysh menunë e saj inovative bazuar në produktet Nordike si salmoni Islandez, iriqët e detit dhe uji i Grenlandës. René Redzepi njihet si shefi i kuzhinës më të mirë në botë.

El Celler de Can Roca (Spanjë). E themeluar në 1986, Celler de Can Roca Shtë një restorant që mësohet të njihet për origjinalitetin e menusë së tij. Rekomandohet të shijoni kungullin e kuq të mbushur me salcë portokalli.

Mugaritz (Spanjë). Mugaritz është Restoranti i Andoni Luis Aduriz dhe konsiderohet si një gjë e domosdoshme për të parë adhuruesit e kuzhinës.

Strikshtë e habitshme që për këtë botim nuk është marrë parasysh Bulli, restoranti i dalluar i Ferran Adria që vitin e kaluar kishte qenë pjesë e listës së ngushtë të restoranteve më të mira në botë, megjithatë, një nga rregullat në votim që restorantet e përfshira në listë garantojnë vazhdimësinë e saj në muajt në vijim dhe është bërë publike që Bulli ajo do të mbyllet në korrik për të sjellë një proces të rinovimit dhe transformimit; është logjike që nuk ishte një nga tre më të mirët.

Midis ngritjeve dhe ngritjeve në Lista e San Pellegrino 2011, zbulojmë se Duck i shëndoshë ka rënë në vendin e pestë dhe se Osteria Francescana, e cila në edicionin e fundit ishte vendosur në vendin e gjashtë tani është ngritur në vendin e katërt.

Vendi i gjashtë i klasifikimit markë të re është zënë nga Rreshtohet, nga Çikago; ndërsa DOM Brazilian i shefi i kuzhinës Aleks Atala ajo u ngjit 11 vende në listë dhe arriti vendin e shtatë. Lista e dhjetë kryesuesve plotësohet nga Arzak, nga Spanjishtja Juan Mari Arzack; francezet Le Chateaubriand, i cili përmirësoi dy pozicione; dhe New Yorker Per Se, i cili ishte një nga të paktët që ishte në gjendje të mbante pozicionin e tij.

Ky artikull është ndarë 20 herë. Kemi kaluar shumë orë duke mbledhur këtë informacion. Nëse ju ka pëlqyer, ndajeni, ju lutem: