Lundrimet LGBT janë një mënyrë për të turizmi homoseksual e cila ka fituar popullaritet në vitet e fundit. Ka luksoze, gjithëpërfshirëse, të lira ose për teke, dhe lista e destinacioneve është e pafund. Karaibet, Spanja, Amerika e Jugut ose ishujt grekë janë turnetë me yje.

Më poshtë keni një indeks me të gjitha pikat me të cilat do të merremi në këtë artikull.

Indeksi i artikullit

Lundrimet homoseksuale ose LGBT: karakteristikat dhe destinacionet kryesore

Amerika Latine dhe Karaibet

Të udhëtosh si çift në Karaibe do të jetë një përvojë e paharrueshme, si dhe nëse vendos të udhëtosh vetëm ose me miq për të takuar njerëz të rinj nga kudo në botë. Quiteshtë mjaft përvojë dhe një mënyrë tjetër për të kaluar pushimet e verës.Desire Isshtë lundrimi kryesor homoseksual në Amerikën Latine, një mundësi për të kaluar gjithsej 6 ditë argëtim në një udhëtim që përshkon Panamanë, Kartagjenën, Grand Cayman dhe ishullin Cozumel. Programi përfshin 10 palë në bord dhe është e mundur të paguani koston në 6 muaj pa interes.

El E lagur dhe e egër Ajo largohet nga skelë e plazhit Los Muertos, e vendosur në Puerto Vallarta (Meksikë), një nga destinacionet kryesore për komunitetin LGBT. Niset çdo të Mërkurë dhe të Shtunë nga ora 12:00 në mëngjes deri në 18:00 pasdite.

Nëse ajo që dëshironi është të vizitoni plazhet e Karaibe dhe shijoni ujërat e saj blu, ka rrugë si ajo e ofruar nga Lundrim Kama-Deva, kohëzgjatja e së cilës është një javë (tetë ditë dhe shtatë netë). Këto janë disa nga karakteristikat e tij:

 • Festa në Gogo, lotari, lotari dhe garë në bord
 • Temat e partive me DJ
 • Performanca nga artistë, humoristë, vedetë dhe këngëtarë
 • 4 pishina të hapura dhe 2 xhakuzi
 • Ngjitje në mur, palestër dhe banjë
 • Disko, bare, sallone dhe restorante

Nëse doni të shijoni Karnavali i Rio de Janeiro Në një mënyrë tjetër, EGO Isshtë lundrimi i parë për homoseksualët dhe gratë lezbike që niset nga Buenos Aires (Argjentinë) për në Brazil, me ndalesa në Montevideo dhe Punta del Este (Uruguaj). Përveç kësaj, ai përfshin ekskursione në Bariloche, Salta, Mendoza dhe El Calafate.

Kompania Lundrime në Kosta mban marrëveshje të veçanta me Amerikën dhe, falë kësaj, nuk është e nevojshme të përpunohet a Viza amerikane për të udhëtuar nga bregu i Mesdheut në Karaibe dhe anasjelltas. Përveç kësaj, ajo gjithashtu organizon dalje në Shkurt, Mars dhe Prill.

Për të shijuar peisazhet detare dhe plazhet simpatike është e nevojshme të keni një farë fuqie blerëse për shkak të kostos së vetë udhëtimit. Prandaj, këshilla jonë është që ju të filloni të planifikoni lundrimin tuaj para kohe. miqësor ndaj homoseksualëve dhe të shijoni një pushim të papërsëritshëm në një mjedis parajsor.

Evropa dhe Mesdheu

Tregu i udhëtimeve homoseksuale ka profesionistë të shkëlqyeshëm në kontinentin Evropian. Një nga faqet më të rëndësishme në internet ku mund të gjeni oferta të shumta është i shenjtë.es. Atje është e mundur të gjesh oferta me kosto të ulët që nisen nga Spanja dhe vendet e tjera evropiane.

Çmimi ndryshon në varësi të ditëve, klasit të kabinës dhe zonës së udhëtimit: Itali, Greqi, Maltë o Kroacia janë destinacionet e preferuara brenda sektorit evropian. Shumica kanë një kohëzgjatje prej një jave dhe udhëtojnë në Detin Mesdhe.

Një mundësi është të bëni një turne nga Barcelona në Athinë (Greqi). Ekuinoksi i Famshëm Crushtë lundrimi më i madh LGBT në Evropë dhe ju lejon të eksploroni më të mirën e Greqisë, Italisë dhe Turqisë. Ka kapacitet për më shumë se 3.000 persona, kohëzgjatja e tij është 10 ditë dhe çmimi është rreth 2.200 €.

El Harmonia e deteve është një mundësi tjetër. Çmimi i tij është rreth 800 € dhe niset nga porti i Barcelona. Itinerari përfshin pika të yjeve si Mallorca, Marseille, La Spezia, Roma dhe Napoli, plus një lundrim i plotë ditor. Anija është e pajisur me: • Simulatorët e surfimit
 • Amfiteatri
 • Zip line
 • Spa dhe pishinë të hapur
 • Restorante luksoze

Pavarësisht nga lloji i lundrimit që zgjidhni, Mykonos Zakonisht përfshihet në itinerar. Një nga rrugët më të njohura është ajo e bërë nga varka me vela prej druri Delfini i delove, një alternativë ndaj anijeve të mëdha për ata që preferojnë një mundësi më intime.

Shkurtësia Isshtë një mundësi tjetër për njerëzit homoseksualë që ju lejon të udhëtoni ose në brigjet spanjolle ose në disa nga ato kryesore në Evropë. Në bordin e sovran Ju mund të vizitoni Malaga, Granada, Cádiz, Sevilla dhe Ibiza, si dhe kalimin e ngushticës së Gjibraltarit dhe lundrimin në Oqeanin Atlantik.

Pa u larguar nga Spanja, ka oferta që ju lejojnë të udhëtoni në jug të Gran Canaria, duke kaluar nëpër pika po aq të njohura sa Maspalomas. Për rreth 300 €, është e mundur të shijosh Ishujt Kanarie me varkë me vela, duke ndaluar në dunat e Maspalomas dhe Playa del Inglés, ndër të tjera.

Shtetet e Bashkuara

Të shumta janë lundrimet që ofrojnë paketa të shkëlqyera udhëtimi për të shijuar pushime të shkëlqyera në SHBA. Ka destinacione të ndryshme me çmime të ndryshme, diçka që gjithashtu varet nga anija dhe kompania që e ofron atë.

Çmimi i një kabine është rreth 900 $ dhe një suitë deri në 7 $. Ky varg çmimesh do të korrespondonte me një festë prej afërsisht 10 ditësh, shumica dërrmuese e të cilave janë gjithpërfshirëse (bordi i plotë).

Miami Oneshtë një nga pikat më të njohura të takimit. Më e madhe Madhështia e deteve, të ofruara nga kompania Royal Caribbean International, ofron një turne në Miami, Bahamas dhe Florida që nuk do t'ju lërë indiferentë. Itinerari është:

 • Dita 1: nisja nga Miami (Florida)
 • Dita 2: mbërritja në Nassau (Bahamas)
 • Dita 3: mbërritja në Cococay (Bahamas)
 • Dita 4: mbërritja në Key West (Florida)
 • Dita 5: kthimi në Miami (Florida)

El Joshja e Madhe e Deteve Aktualisht është më e madhja në botë dhe ofron rrugë të ndryshme përmes Karaibeve dhe Amerikës së Veriut me nisja nga Fort Lauderdale (Florida), destinacioni parësor i LGBT në rajonin jugor të Shteteve të Bashkuara.

Alsoshtë gjithashtu e mundur të udhëtosh nga Los Angeles (California) në Meksikë në një nga lundrimet më të lira në histori të ofruara nga kompania Atlantis: tetë ditë nga 1.000 €. Puerto Vallarta, Mazatlán dhe Cabo San Lucas janë disa nga momentet kryesore në itinerar.

Ka oferta për të udhëtuar fin de año nga Shtetet e Bashkuara në Amerikën Qendrore. Era karnavalenga ndërmarrja Lundrimi karnaval, ofron një rrugë përmes vendeve aq ekzotike sa Honduras dhe Belize. Anija ka kapacitet për më shumë se 3.500 pasagjerë dhe ekuipazhi është rreth 1.300 punonjës.

Foto kryesore nga Petë dhe viçi

Ky artikull është ndarë 269 herë. Kemi kaluar shumë orë duke mbledhur këtë informacion. Nëse ju ka pëlqyer, ndajeni, ju lutem: